8 речей, які не можна одягати до храму навіть у літню спеку!

8 речей для чоловіків та жінок, в яких у жодному разі не можна з’являтися на церковне Богослужіння.
Чим більше градусів показують термометри, тим більш скандально часто виглядають відвідувачі храмів.
Короткі спідниці, глибокі вирізи, голі плечі, короткі шорти – одягнені таким чином, ми йдемо, щоб шанувати таємницю смерті Ісуса. Однак, слід зважати на значимість того, що відбувається під час Меси. Тут зовсім не важливо – на вулиці 28 чи 37 градусів, так само, як не надто важливо, куди Ви маєте намір піти після або перед Літургією: на озеро, до ресторану або на пікнік.
Тому християни не можуть одягатися до храму ось так: 
ЖІНКИ:
  1. Короткі сукні або спідниці
Як перевірити, що плаття або спідниця, в яку ми вбралися, занадто коротка, щоб носити її до церкви? Просто сісти! Коли ми сидимо, ми бачимо коліна? Якщо так – це означає, що ми повинні повернутися до шафи і знайти довше плаття.
Чому це важливо, щоб ваші коліна були закриті? Хоча б з поваги до Господа, священиків і служителів біля вівтаря та всіх чоловіків у храмі. Після того, як священики вдягли рясу, вони не перестають бути чоловіками. Виставлені коліна, на жаль, відволікають їхній погляд. І коли ми змушуємо їх боротися з тим, аби не відволікатися замість служіння біля вівтаря, це наш злочин. І немає ніякого виправдання, що можна знайти місце подалі від очей священика – в останніх лавках також сидять чоловіки і вони також повинні мати можливість зосередитися виключно на Богові. 
  1. Шорти і глибокі декольте
odiag1Різниця між сукнею і шортами в тому, що останні не потрібно взагалі одягати у храм. Останнім часом все більше жінок полюбляють цей вид одягу для виходу на люди – хоча він мало чим відрізняється від білизни. Але церква далеко не те місце, де б ми мали демонструвати частину своїх сідниць, якими б привабливими вони не були.
Жінки часто без сорому одягають до храму одяг з глибоким декольте. Найочевидніший вираз скромності у вигляді одягу, який закриває груди, здається, не надто очевидний деяким дамам. Нагадаємо – ви приходите до участі у Святій Месі, а не на розваги до клубу.
  1. Видима нижня білизна – верхня і нижня
Це нині модно – хоча текст не про моду – блузки на бретельках та брюки з дуже низькою талією. Обидва ці види одягу викликають проблеми моральні та естетичні. Не вбирайтеся так на Месу або на інші богослужіння ніколи, так само, як блузки з одним рукавом і голим плечем, прозорі блузки та топи! Крім того, не треба показувати плечі, на яких видно бретельки бюстгальтерів.
Ну й коротко про штани. Не забудьте відмовитися від так званих бедровок та інших штанів з низьким поясом. Чому? Бо люди, які недавно були у церкві, нагадають вам: у храмі досить часто треба ставати на коліна. Тож коли, опускаючись на коліна, люди, які сидять на лавах позаду вас чи неподалік, будуть розглядати вашу білизну замість того, щоб спілкуватися з Богом, чи є то добре, чи для цього приходять до храму?
  1. Голі ноги, животи напоказ, напівпрозорий одяг та шльопанці
odiag2Влітку, незалежно від того, яка надворі температура, не варто демонструвати парафіянам церкви такі частини тіла, як живіт, руки або спину.
Ми повинні пам’ятати, що церква є храмом, а не, наприклад, пляжем. Шльопанці та взуття такого типу, ймовірно, доречне для прогулянки по піску, але не для Меси. Жінка, яка виходить читати Читання повинна дати найкращий приклад пристойного вбрання. 
  1. Тісний одяг
З тієї ж причини, чому ми не повинні носити одяг, згаданий вище, на Месу не потрібно одягати дуже тісний одяг. Легінси, облягаючі блузи або обтягуючі джинси не вдягайте до Церкви! 
ЧОЛОВІКИ:
  1. Шорти
Чоловіки влітку часто вдягають щось, що виглядає на кшталт церковного туризму. Однак, відвідування церкви – не похід на пляж. Короткі штанці – не той одяг, який варто було б вдягати на зустріч із Спасителем. 
  1. Футболка типу T-Shirt
odiag3Хочеться сподіватися, що кожен дорослий чоловік має хоч одну пристойну сорочку! Однак, дивлячись на чоловічі вбрання в церквах весною і влітку, здається, що сюди поприходили кавалери, які повертаються з прогулянки з собакою.
Футболка – зручний одяг для прогулянки на велосипеді, пробіжки або стрижки газону, але не для церкви! 
  1. Штани з низькою талією
В рамках фемінізації чоловічої моди, чоловіки частіше носять Hipster-брюки і брюки з низькою талією. Коли вони стануть на коліна, на жаль, ви можете побачити все. Ніхто не йде до церкви для того, щоб дивитися саме на це.
Одягаючись влітку до церкви, можна уявити, що Ви йдете на зустріч з британською королевою – чи Ви одягнетесь у  легінси і шльопанці? Або у футболку і шльопанці? Тож подумайте і усвідомте, що значимість, гідність, слава і велич Христа-Царя Всесвіту – нескінченно більша за будь-якого земного монарха, а наш одяг у храмі виражає нашу пошану до Господа.
За матеріалами: kmc.in.ua

Comments are closed