Вчинок милосердя для душі – вчити тих, хто не знає

 

Переживаємо святий час — особливий час Божого Милосердя. Нам необхідно не тільки використовувати цей час для своєї душі, але й важливо поділитися корисним з нашими ближніми.
Ми можемо пізнати, що означає для кожного з нас Божа милість, якщо замислимось над прощенням наших гріхів, над великою Таємницею Божої любові. Але коли пізнаємо милосердя, ми повинні ним ділитися, і Церква дає нам як приклад вчинки милосердя для душі і тіла ближнього.
Поруч з нами живуть багато людей, які опинилися у важкій ситуації і не знають, який шлях обрати. Дуже часто ми поводимося байдуже до таких людей, можемо їх послухати, але навчити, поділитися життєвим досвідом боїмося. Пояснюємо це тим, що у своєму житті не завжди все гаразд, будемо лізти в чуже? Але часто трапляється так, що елементарна християнська фраза про те, що Бог любить кожну людину, Він завжди поруч, може вплинути на рішення людини і вберегти її від багатьох бід.
Цей вчинок стосується також і культурних, освітніх знань. Дуже часто можна почути вислів: «Це не мій рівень розвитку людини, я з такими не хочу мати ніяких справ». А ми як християни повинні наближатися до кожного, вчити у будь-якій справі, допомагати, може, ціною свого часу, сил, здоров’я або матеріальних коштів.
Звичайно, ми завжди повинні усвідомлювати, що вибір залишається за людиною, ми не можемо  змусити, навчити, але байдужість ніколи не повинна керувати нашим життям. Ми повинні її виключати з наших думок, слів, справ.
Ну і найголовніше — керувати нами повинен Святий Дух, це Він вчить кожного з нас і кожне наше слово, кожна наша дія має бути під Його натхненням!
За матеріалами: kmc.in.ua

Comments are closed