Вчинок милосердя для душі ближнього – молитися за живих і померлих

Для проголошення Божого Царства Ісус завжди висилає учнів по двоє, не окремо, і це важливо. Якщо людина робить щось одна, не завжди виходить добре: там не доглядить, там не завершить, чогось не знав суттєвого, інше можна було зробити краще, тільки треба було попросити допомоги…
Через взаємну підтримку і допомогу ми досягаємо набагато більшого успіху, ніж поодинці. Як кажуть: “Ти молися за мене, я за тебе і зустрінемося на Небі!”. Через молитву за інших ми приймаємо активну участь в їх житті, не залишаємо їх самотніми не тільки у важкі хвилини, моменти кризи, час боротьби, але ми поруч і в радісні моменти, хвилини подяки та прославлення. А розуміння, що за тебе хтось молиться, дуже допомагає у повсякденному житті.
Під час переживання Року Милосердя багато говориться про відпусти, повні і часткові, роздумують про їх сенс і мету, підкреслюється їхня важливість і те, що вони є не лише для тих, хто їх отримує. Практика відпусту припускає, що їх можна пожертвувати або за себе, або за душу конкретно визначеного померлого.
Згідно Катехизму є три останні речі, підготовлені кожній людині: смерть, Божий суд і небо або пекло.
Кожен свідомий християнин добре знає ці речі, і це усвідомлення, напевно, багатьох спонукає до відповідного способу життя. Але є ще і чистилище, існування якого є догматом віри Католицької Церкви. В чистилищі перебувають душі, які після Божого суду і перед Небом страждають за гріхи, за які не відпокутували під час життя на землі. Невідомо, скільки часу вони переживають ці страждання, але точно відомо, що ми, ті, хто живе на землі, можемо принести цим душам полегшення.
Через молитву, пожертву відпусту в їх намірі, а особливо через пожертвування Святої Меси ми можемо робити дуже важливі і корисні вчинки милосердя тим, кого вже немає поруч, але кому ми все ж можемо допомогти.
Тому важливо використовувати кожну можливість, яка випадає, а в Рік Милосердя таких можливостей надзвичайно багато. А самі ці душі, перебуваючи в стані освячуючої благодаті, безумовно, нам винагородять своїм заступництвом.
Молитва за інших має велику вартість, а якщо ми робимо одну справу разом, вона обов’язково матиме успіх, про що говорить нам сам Ісус: “Істинно також кажу вам, що якщо двоє з вас на землі згідно просили б про що-небудь, то буде їм від Отця Мого, що на небесах. Бо де двоє чи троє зібралися в ім’я Моє, там Я серед них”. 
За матеріалами: kmc.in.ua

Comments are closed