Розпочато збір матеріалів для беатифікаційного процесу єпископа Яна Ольшанського

У 16 роковини відходу до вічності єпископа Яна Ольшанського, 23 лютого, у кафедральному соборі святих апостолів Петра і Павла відправили поминальну Месу. Під час Літургії було оголошеноо про призначення отця Олександра Халаїма постулатором беатифікаційного процесу єпископа Яна Ольшанського.

Євхаристію очолив правлячий єпископ Леон Дубравський у співслужінні двадцятьох священиків, які разом з богопосвяченими особами, семінаристами Вищої Духовної семінарії та Лицарями Колумба з’їхалися на цю подію з усієї Кам’янець-Подільської дієцезії.

 

 

Проповідь під час Святої Меси виголосив настоятель парафії в Дунаївцях, о. др. В’ячеслав Грумницький. Проповідник зазначив, що у Первісній Церкві день смерті мучеників чи інших визначних свідків віри називали «dies natalis» — день народження для неба. Тому сьогодні ми збираємося не для оплакування чи простого згадування єпископа Яна, але щоб роздумуючи над його життям, могли ще більше полюбити Ісуса Христа та відкрити наше серце для Нього. Цього єпископ Ян завжди прагнув і на це було спрямоване все його життя. Як продовжив о. В’ячеслав: «Він був не лише проповідником, але й свідком Того, у кого сам увірував. Свідком любові Того, Кого любив понад усе своє життя. Свідком надії».

 

 

На завершення богослужіння єпископ Леон Дубравський зачитав декрет, яким призначив о. Олександра Халаїма постулатором беатифікаційного процесу єпископа Яна Ольшанського терміном на п’ять років з можливістю його продовження. Після відповідного приготування Конгрегація у справах святих видасть декрет, у якому проголосить героїчність чеснот єпископа і надасть йому титул Слуга Божий.

Завдання постулатора — збирати свідчення та інформацію про життя і героїчні чесноти кандидата до беатифікації і написати відповідно positio до Ватикану. Як сказав єп. Леон, можливо, невдовзі на Поділлі з’явиться свій власний святий. Адже як співається у 113 псалмі «бажання грішника зникає, а пам’ять про праведника триває вічно».

 

 

Варто також зазначити, що 14 січня цього року єпископу Яну виповнилося би сто років від народження. З нагоди цього ювілею відбувалася низка подій, зокрема наукова конференція у Інституті Богословських Наук в  Городку.

 

 

Інформацію про життя чи отримані благодаті за заступництвом єпископа Яна Ольшанського надсилайте на адресу постулятора беатифікаційного процесу: о. Олександр Халаїм, Кам’янець-Подільський, вул. Францисканська, 2, 32301,  khalayim@libero.it.

 

Джерело: credo.pro

Comments are closed