Нунцій про єпископа-номінанта о. Павла Гончарука: Папа хотів знайти сильну людину

Як повідомлялося, учора, 6 січня 2020р., в урочистість Богоявлення Папа Франциск призначив отця Павла Гончарука єпископом Харківсько-Запорізької дієцезії.
Апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті оголосив про це під час святкування 25-річчя єпископських свячень владики Станіслава Широкорадюка у кафедральному соборі Внебовзяття Пресвятої Діви Марії у Харкові. Архієпископ Клаудіо також зазначив, що в той самий час владика Леон Дубравський зробив подібне оголошення у Кам’янець-Подільській дієцезії, з якої походить єпископ-номінант. «Велика радість панує в його серці!» — зазначив Апостольський нунцій.
Спершу секретар Апостольської нунціатури о.Борис Хілько прочитав біографію о.Павла Гончарука.
«Це лише коротка біографічна довідка; якби ми хотіли ознайомитися з його біографією повністю, довелося б сидіти тут до завтра!» — пожартував владика Клаудіо.
Серед характерних рис Харківсько-Запорізької дієцезії архієпископ виділив зокрема її місійний характер. «Це знищена війною земля. Святіший Отець хотів знайти дуже сильну людину. Річ не в тім, що тут потрібен якийсь диктатор. Необхідна сила, щоб допомагати братам виконувати їхні обов’язки, попри те, що їх розділяє відстань, огортає почуття покинутості (…). Любов здатна їх об’єднати! Необхідна сила, щоби творити знаки любові до вбогих. (…) Нехай любов буде знаком, що вирізняє вашу Церкву! Нехай люди скажуть: “Римо-католиків мало, але як вони вірять і люблять!” Дозвольте сказати, владико: Папа вас обрав, він тримав ваші документи у себе на столі впродовж семи місяців! Ми спонукали його пришвидшити це рішення, та нам не вдалося цього зробити. Він хотів усе вивчити. Святіший Отець шле вам свої щирі обійми та благословення! А ми вітаємо вас у вашому новому домі!»
Джерело: CREDO

Comments are closed