Карітас-Спес у Дунаївцях

Люби ближнього твого, як себе самого! (Мт 22,39) ‘
“Карітас-Спес” (латинською “любов” та “надія”) – втілює в життя покликання Католицької Церкви – надавати матеріальну та духовну допомогу найбільш потребуючим. Штатні працівники та волонтери організації виконують місію християнського служіння, яке є способом об’явлення Церкви в сучасному світі. “Карітас-Спес” було засновано Конференцією Єпископату Римсько-Католицької Церкви в Україні в травні 1995 р. та зареєстровано Державним Комітетом у справах релігії 24 вересня 1996 р.
Сьогодні діє більше ніж 30 центрів “Карітас-Спес” у 12 областях України. “Карітас-Спес” шанує гідність кожної особи та надає допомогу людям, які знаходяться в стані матеріальної чи духовної потреби, без огляду на релігійну та національну приналежність. Спираючись на принципи християнського віровчення, “Карітас-Спес” несе милосердя людині в потребі, даючи світло надії. Всі проекти організації спрямовані на духовний розвиток людини. Матеріальна допомога має забезпечити лише задоволення необхідних потреб, а духовна підтримка дає людям надію та пробуджує бажання змінити своє життя, допомагаючи в першу чергу собі та створюючи можливість допомагати ближньому.
Суспільство не повинно ігнорувати знедолених, а сприймати їх, як людей, що потребують допомоги. “Карітас-Спес” допомагає усім, керуючись принципом рівності. Працівники організації дають приклад всьому суспільству. “Карітас-Спес” також діє і в Кам’янець-Подільській Дієцезії. Уже п’ять років як “Карітас-Спес” функціонує і в нашій парафії. Робота ведеться у двох напрямках: кухня для потребуючих та склад вживаного одягу. В цих служіннях беруть участь члени нашої парафії. Відповідальною за кухню є Кряж Людмила, а за склад вживаного одягу  – Свіргоцька Тетяна.
Один раз на тиждень, а саме в неділю, потребуючі можуть скористати з безкоштовного обіду. При кухні служить понад 13 волонтерів. Це люди різної вікової групи та соціального статку, але з одним великим серцем, яке ділиться своєю любов’ю та жертовністю з тими, хто цього потребує.
Наші парафіяни мали виїзд до міста Торунь (Польща), щоб запозичити досвід роботи польських волонтерів, де набирались досвіду до заснування на місцях релігійної організації Карітас-Спес.
З роками волонтери налагодили графік чергувань приготування обідів у кухні для потребуючих. Щонеділі готують обіди дві особи. Приготовану їжу також розносять і по домівках, але більшість потребуючих людей приходять поїсти до парафіяльної кав’ярні. В храмі є скринька, до якої можна скласти свою пожертву і таким чином долучитися цієї справи може кожен. Деякі  волонтери, які готують їжу, взяли повну матеріальну відповідальність за обіди, приготовані ними.
– У кожної людини є своя дорога до неба, а моя – через служіння в Карітасі, – ділиться пані, яка уже протягом п’яти років присвятила себе служінню в кухні для потребуючих. – Ті очі, які зустрічають нас щонеділі, – вони найдорожчі. Ці люди приходять не тільки за обідом, але й за спілкуванням, бо знають, що їх тут теж уже чекають.
Є волонтери, які після недільної Служби Божої розносять по домівках гарячі обіди, де їх з нетерпінням чекають старенькі, знедолені. Волонтер несе не тільки смачний обід, але й добре слово, молитву. В загальному щонеділі парафіяльна кухня Карітас годує 26 людей. Протягом 2015 року було приготовано та роздано майже 1000 обідів.
Гарною традицією стало приготування великоднього кошика для людей,  які приходять до кухні Карітас, щоб і вони теж змогли по-домашньому пережити свято Воскресіння.
У нашому середовищі також є люди, які потребують речей та взуття. З метою допомоги таким потребуючим у нашій парафії створено склад вживаних речей. Щоб цей склад завжди був наповнений усім необхідним, можемо приносити речі, які ще у доброму стані, та ми ними уже не користуємось.
Слід теж зазначити, що уже протягом одинадцяти років поспіль Карітас-Спес нашої парафії долучається до Всеукраїнської Благодійної Акції “Різдвяна свічка”, яка полягає у розповсюдженні спеціально виготовлених свічок. Зібрані кошти використовуються на допомогу соціально-незахищеним дітям – для лікування, оздоровлення та придбання необхідних речей.
Кожен, хто у Святвечір запалив на святковому столі таку свічку, допоміг запалити вогник надії у дитячих серцях.
Карітас несе допомогу всім потребуючим, незалежно від політичних, релігійних чи інших переконань. Волонтери Карітасу намагаються принести надію на краще майбутнє, засвічуючи промінчики любові в світі.
Матеріал підготувала О. Августінова

Comments are closed